Stojí za to, abych se vám představila a napsala něco málo o tom, proč já a pánevní dno. Proč celý tento projekt. Co mě k tomu vedlo? A jaké jsou mé další plány?

Možná jste četli mé příběhy o tom, jak jsem dlouho brala antikoncepci a pak jsem měla potíže s menstruací. Také jste možná nahlédli pod pokličku mého porodu nebo jste již zjistili, jak se mi žije ve snu… A možná taky ne. Nevadí, jsou to jen střípky celého životního příběhu, ve kterém hraji spoustu malých i velkých rolí.

Po založení rehabilitačního centra Pohyb lidem s.r.o. jsem začala mnohem více pronikat do problematiky pánevního dna. Vidím, jak hluboký dopad má práce s pánevním dnem na život ženy. A to mě přimělo o tom více mluvit. Šířit to dál a motivovat ženy k tomu, aby svému pánevnímu dnu věnovaly vědomou každodenní pozornost.

A tak jsem nejprve napsala e-book Síla na dně, pak jsem zorganizovala první workshop a to byl jen krůček k tomu, vytvořit celodenní seminář, který poskytne ženám nejen ucelené informace, ale také příjemný ženský čas a potřebnou fyzickou aktivitu :-). To vše je protkáno fyzioterapií v Redcordu a řešením obtíží, které s pánevním dnem na první pohled příliš nesouvisí (břišní diastáza, bolesti zad, bolesti hlavy, potíže kyčelních kloubů,…).

Mám velký sen! Chci, aby všechny ženy našly svou sílu. Aby objevily, že v nich samotných je ukryt potenciál, o kterém ještě neví. Že to ony samy mohou měnit svět. Ten malý i ten velký!

 

Těším se na vás!

Hana Panáčková