Na začátek je důležité zdůraznit, že hlavní heslem při cvičení v lanech je „komfortně a bez bolesti“. Díky odlehčení těla a přesnému dávkování zátěže je cvičení jemné, cílené, velmi efektivní a opravdu bezbolestné.  Cvičí pouze svaly tak, jak mají.

Metoda Neurac je unikátní léčebná metoda v závěsném systému Redcord®.

Redcord® je norská firma, jejímž cílem je být spojnicí mezi zraněním, zdravím a optimální kondicí. 

Na základě mnohaletého výzkumu a díky spolupráci lékařů a fyzioterapeutů byl vypracován precizní systém léčby pomáhající zejména s odstraňováním chronických bolestí pohybového aparátu.

Metoda je založena na obnovování funkčních pohybových vzorů pomoví vysoké úrovně neuromuskulární stimulace. Léčba je zaměřena na příčiny vašich obtíží, nikoliv pouze na jejich symptomy.

Obnova neuromuskulární kontroly a zvýšení funkční síly posiluje odolnost organismu a zlepšuje kvalitu života.

Proč je metoda Neurac tak úspěšná?

  • díky speciálnímu Neurac testu slabých svalových článků
  • cvičí se s váhou vlastního těla
  • využíváme nestabilního prostředí
  • pohyb probíhá ve všech třech rovinách
  • zátěž se dávkuje přesně a postupně
  • v terapii se používá lokální vibrace pomocí přístroje Redcord® Stimula

Proč je metoda Neurac efektivní v léčbě dysfunkcí pánevního dna?

1. Lokální nastavení bederních obratlů

Tzv. lokální nastavení je technika, při které dochází v maximálním odlehčení těla pomocí lan k aktivaci hlubokých svalů v oblasti spodní části břicha a zad. K těmto svalům patří i svaly pánevního dna.

Díky této jemné a přesně cílené technice se obnovuje vzájemná souhra pánevního dna, bránice, příčného břišního svalu a svalů bezprostředně umístěných kolem páteře. Zlepšení vnitřní svalové koordinace zmírňuje akutní bolesti bederní páteře, způsobuje lepší držení těla a tvoří potřebný základ pro posílení dalších svalových skupin.

2. Posílení velkých svalů v oblasti pánve i trupu

Cvičení v závěsném systému Redcord® umožňuje díky množství popruhů a pružných i pevných lan odlehčení těla. Odlehčením zacílíme pohyb tak, aby byl prováděn těmi správnými svaly. Uvolní se tedy svaly přetížené a posílí ty slabé.

Postupně tak dochází ke změně špatných pohybových návyků na ty dobré. Tělo se začne více napřimovat, srovná se pozice pánve a vytvoří se tak podmínky pro správnou funkci svalů pánevního dna.

V průběhu terapie pomocí metody Neurac provázím ženy slovním vedením i manuálním kontaktem tak, aby byla každá pozice provedena v precizním nastavení těla. Jedině tak dosáhneme toho, že se v průběhu cvičení se zapojí svaly, vč. pánevního dna, správně.

Cvičení v lanech umožňuje rychlejší výsledky všem, kteří se chtějí cítit lépe v těle, chtějí se vyhnout zranění a bolesti a chtějí zůstat aktivní.