Služby

Svaly pánevního dna jsou centrum naší vnitřní síly, stability a pohybové jistoty. Díky jejich správné relaxaci i aktivaci se v našem těle cítítme dobře uvnitř i navenek.

Jakým tématům a problémům se věnuji?

Bolesti páteře, hlavy i kloubů, stavy po úrazech a operacích, špatné držení těla

Úniky moči, plynů a stolice, sexuální dysfukce

Nepravidelný menstruační cyklus, bolestivá menstruace

Problémy s otěhotněním, péče o těhotné ženy

Péče o ženy po porodu

Co nabízím?

Fyzioterapii provádím  v závěsném systému Redcord pomocí unikátní léčebné metody Neurac. Zjistěte více o metodě zde.

Základní vstupní vyšetření

Vyšetřím vaše držení těla, najdu příčinu obtíží a vytvořím individuální cvičební plán na doma.

Vstupní vyšetření s terapií

Během první dvouhodinové návštěvy provedu základní vstupní vyšetření, na které navážeme terapií v závěsném aparátu Redcord pomocí metody Neurac.

Před početím, k porodu a dál

Pro všechny ženy, které plánují otěhotnět nebo které již těhotné jsou. Poradím, jak se o sebe starat, cvičit a zavést zdravý životní styl do každodenního života.

Základní vstupní vyšetření

Cílem je vyšetřit držení těla, najít příčinu obtíží a vytvořit cvičební plán na doma.

Cena: 1500,-

ÚVODNÍ ROZHOVOR

Zjišťuji historii bolesti a další souvislosti jako prodělané úrazy a operace, jiné nemoci a potíže, ale také množství vypitých tekutin během dne nebo to, jak daná žena dbá o svou životosprávu a spánek.

vyšetření držení celého těla

Vyšetřením vás pohledem. Jedná se o tzv. kineziologický rozbor. Nahlížím na tělo a sleduji jeho držení a možné odchylky. Jak s oblibou říkám – „čtu příběh vašeho těla“.

Test slabých článků

Testuji podle metody Neurac v závěsném systému Redcord a zjišťuji, jak fungují jednotlivá zřetězení v těle.

Co je výstupem?

Díky úvodnímu rozhovoru, kineziologickému rozboru  a testu zjistím příčinu obtíží v těle a vysvětlím následnou terapii.

Vstupní vyšetření s terapií (2 hod)

Součástí první dvouhodinové návštěvy je základní vstupní vyšetření, na které navazuje terapie v závěsném aparátu Redcord pomocí metody Neurac, včetně sestavení cvičebního plánu na doma. 

Cena: 2850,-

Proč 2 hodiny?

Během 2 hodin se mi podaří lépe rozklíčovat problém, se kterým žena přichází. Více prostoru je také na vysvětlení zjištěné příčiny obtíží a komplexnosti problému.

Jak to probíhá?

V průběhu píši poznámky, co zlepšit a na co se zaměřit. Žena dostane na doma ucelený pohled na své tělo a zdraví a je pro ni jednodušší se ve svých potížích vyznat.

Co je výstupem?

Během terapie dojde ke zlepšení držení těla. Zaktivujeme svaly ve středu těla, uvolníme stažené svalové skupiny a zlepšíme narušenou svalovou koordinaci způsobenou nesprávnými pohybovými návyky. Díky tomu pak žena provádí cviky na doma snadněji, protože tělo je již předpřipraveno proběhlou terapií. Efekt celé léčby se tím výrazně urychlí a potíže zmizí dříve.

Před početím k porodu a dál

Tato péče je určena speciálně těhotným ženám. Proč však „před početím“? Protože péče o tělo je důležitá již před tím, než žena otěhotní. Mým přesvědčením je, že žena by měla otěhotnět v době, kdy je v nejlepší fyzické i psychické kondici. A toho lze dosáhnout jedině díky pravidelnému cvičení a díky soustředění na správnou životosprávu.

Cena: 1500,- (základní vstupní vyšetření)

Co když už jsem těhotná?

Nejprve proběhne základní vstupní vyšetření a dále pak pokračujeme v terapii. Ideální rozestup mezi terapiemi je 14 dní. Se ženou cvičím potřebné cviky ke zlepšení držení těla. 

Co je cílem?

V rámci porodní péče ženám vysvětluji, jak správně cvičit a uvolňovat pánevní dno.

Porodem však naše setkávání nekončí. Po ukončeném šestinedělí ke mně ženy přicházejí na kontrolu po porodu. V rámci této návštěvy zkontroluji stav bříška a funkci svalů pánevního dna. Zajímá mě celkový fyzický a psychický stav ženy. 

Jak to probíhá?

Během terapie v závěsném aparátu Redcord pomocí metody Neurac aktivujeme hluboké břišní svaly (tzv. lokální stabilizátory) včetně svalů pánevního dna. Díky tomu se celá břišní stěna lépe zatahuje. Výrazného efektu dosahujeme již po první terapii po porodu. 

Co je výstupem?

Součástí poporodní kontroly je také doporučení cvičení na doma a sestavení vhodného cvičebního plánu. Cvičební plán vždy sestavuji s ohledem na velkou fyzickou zátěž, která je s obdobím po porodu spojená.

Dlouhodobě spolupracuji také s porodními asistentkami, s dulou i poporodní dulou.

Co říkají ženy na spolupráci se mnou?

„Do centra Pohyb lidem jsem se dostala na doporuceni me porodni asistentky po tom, co jsem po druhem porodu nemohla chodit. Nikdo me nechtel vzit do pece s tim, ze v sestinedeli se neda delat fyzioterapie, ze je vse rozvolneny a ze mam pockat. U doktoru neuveritelne cekaci lhuty. Hanka me vzala hned ten tyden, co jsem volala, kdyz je to tak akutni a okamzite na me zacala pracovat. Moc mi cviceni v lanech pomohlo. Jezdim ted pravidelne a pracuji na spravnem cviceni tela, brisni diastaze a fyzicke kondici. Redcord je skvely, Hanka mila a velmi ochotna. Vsem muzu Pohyb lidem jen doporucit!“¨

– Eva Dostálová