O mně

Jsem fyzioterapeutka a zaměřuji se na léčbu bolestí pohybového aparátu pomocí léčebné metody Neurac. Mou vášní je objevování pánevního dna a řešení potíží vzniklých s jeho dysfunkcí.

Spoluzaložila jsem centrum Pohyb lidem s.r.o., ve kterém provádím fyzioterapii ženám s dysfunkcí pánevního dna. 

Vzdělání

V roce 2014 jsem ukončila magisterské studium na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Již v průběhu studia si mě přitáhlo téma pánevního dna. 

Zúčastnila jsem se tehdy dvakrát specializovaného kurzu zaměřeného na řešení potíží vzniklých v důsledku dysfunkce svalů pánevního dna. Tématem mé závěrečné práce byl dech.

V rámci studia jsem měla možnost se účastnit výzkumu na vliv lokální vibrace na bolesti krční páteře. Díky tomu jsem se blíže seznámila s metodou Neurac a se závěsným systémem Redcord. 

Vlastní zkušenost

Téma pánevního dna se prolínalo také s mým soukromým životem. Trápila mě nepravidelná menstruace. Vadilo mi, že mé tělo nefunguje přirozeně, ale jen pod vedením léků a rozhodla jsem se po téměř 10letech nadobro vysadit hormonální antikoncepci.

Tím začalo mé dodnes nekončící bádání. Začala jsem zjišťovat, jak funguje celý menstruační cyklus a jeho jednotlivé fáze nejen fyziologicky. Zajímaly mě i další roviny ženského cyklu. Díky tomu se mi otevřelo téma ženské sexuality, téma početí, těhotenství a také téma sebelásky.

Spolu se zjišťováním, jak funguje ženské tělo jsem se začala pídit také po tom, jak funguje naše ženská duše. A právě téma sebelásky, které se ke mně poprvé v roce 2015 dostalo, odstartovalo naplno mou cestu za plněním mých snů a přání.

Centrum Pohyb lidem 

V centru Pohyb lidem provádím kromě klasické fyzioterapie také terapii u dysfunkce pánevního dna. A jak jinak než v závěsném aparátu Redcord pomocí metody Neurac. Každý den jsem nadšená, jak krásně se lidé po cvičení v lanech cítí, jak opět žasnou nad svým tělem. Nad tělem, které je najednou bez bolesti, nad tělem, které je opět pružné a nad tělem, ve kterém je lidem znovu dobře.

Jak přistupuji ke své práci?

Náš život přirovnávám k nadýchanému borůvkovému koláči. Chcete si ho vychutnat celý, s posypkou, náplní i vláčným těstem. Pokud jednu část vyjmete, nebude vám chutnat.

Stejně tak naše zdraví by mělo být komplexní. Jde o komplex těla, mysli i duše. Jedině pokud budou tyto tři prvky v rovnováze, můžeme si naplno vychutnat naše plné zdraví a pohodu.

Hloubka

Miluji práci s lidským tělem a to v celém širokém kontextu a v souvislostech.

Mysl

Zajímá mě, co se vám děje v hlavě a jak to ovlivňuje vaše celkové svalové napětí.

Osobnost

Chci vědět, co prožíváte a jaký život žijete. Mohu si tak lépe poskládat příběh vašeho těla.

Skrze pohyb a práci s tělem najdu cestu k vaší mysli, duši a pomůžu dosáhnout pocitu plného zdraví a životní spokojenosti.

Moje příběhy

Můj zelený příběh

Tohle bude příběh o ječmeni a chlorelle, o jídle i o splněných snech. Připadá vám, že to spolu nesouvisí? Chyba. Souvisí to víc, než si myslíte a já...

číst více

Příběh zrození….

Žena má 9 měsíců na to, aby se připravila na porod. A že já jsem se připravovala opravdu pilně. Hodně jsem toho načetla, cvičila jsem jógu,...

číst více

Jak se žije ve snu

V poslední době jsem ušla pořádný kus cesty k naplnění mého snu. Vše jde na první pohled hladce. Často však musím překonávat překážky, které se...

číst více

Cesta do sebestředu

Jsem sebevědomá žena s touhou žít spokojený a naplněný život. Cítím se dobře ve svém těle. Děkuji za jeho dokonalost a zdraví. Těším se na svou...

číst více