Jak se žije ve snu

V poslední době jsem ušla pořádný kus cesty k naplnění mého snu. Vše jde na první pohled hladce. Často však musím překonávat překážky, které se zdají být na první pohled nepřekonatelné. Učím se skloubit svůj pracovní život se soukromým a zjišťuji, kde jsou mé limity…

ZAČALO TO V 17-TI!

Když jsem byla na střední, měla jsem možnost přičichnout k MLM marketingu. Prodávala jsem ječmen a chlorellu, zelené potraviny, které hrají roli v mém životě dodnes. Prodej mi moc nešel, spíš jsem se v tom trápila, ale práce v síťovém marketingu zásadně ovlivnila můj pohled na život. Uviděla jsem jiný svět, který jsem do té doby neznala. Zdravé jídlo, pozitivní myšlení, stanovování si cílů a jejich plnění.

A jaká byla hlavní myšlenka, která se mnou žije dodnes? Chci svobodu! Časovou a finanční! Nechci chodit do práce od-do. Chci si užívat života a dopřát si vše, na co jen mám chuť!

NA VYSOKÉ JE MI HEJ

Vysoká škola byla jízda. Dobrá parta, vínečko, tanečky, dlouhé večery nad hromadou knih a taky seznámení s mou láskou. Už tehdy se mi začala v hlavě rodit myšlenka na mé vlastní rehabilitační centrum. Chtěla jsem fyzioterapii dělat tak trochu po svém. Neřídit se podle lékařských předpisů, ale dle vlastního úsudku, na základě zkušeností a důsledného vyšetření.

S tím přicházely i pochybnosti, zda na to mám. Dokážu lidem pomoci? Umím se postavit na vlastní nohy? Jaká je vlastně má hodnota a co mohu nabídnout? Nejsem moc obyčejná? Není přece jen jednodušší žít v zaměstnaneckém poměru? Ve světě (zdánlivých) jistot a výhod?

ZAMĚSTNÁNÍ SNŮ

V průběhu příprav na státnice se myšlenka na vlastní centrum dostala trochu do pozadí. Měla jsem možnost zúčastnit se v průběhu studia kurzu metody Neurac, která se provádí v závěsném systému Redcord. Byla jsem nadšená! Aktivní přístup k terapii, precizní diagnostika a obrovská variabilita, kterou metoda Neurac nabízí mě utvrdila v tom, že tohle chci dělat!

Netrvalo dlouho a stěhovali jsme se ze severní Moravy do Hradce Králové za mou vysněnou prací v Redpoint Clinic. Do centra, kde se vše točí kolem červených lan! Naučila jsem se hodně. Díky skvělému vedení Mgr. Alice Hamáčkové jsem měla možnost nahlédnout na fyzioterapii a léčbu bolestí v pohybovém aparátu nově.

Uvidět souvislosti, proniknout do hloubky, najít příčinu vzniku obtíží a díky cvičení v labilním prostředí ji odstranit.

ZLOMOVÁ UČEBNICE SEBELÁSKY

Prvotní nadšení z práce v Redpoint Clinic však postupně vyprchávalo. Začaly se mi vracet myšlenky na můj sen. Mít vlastní rehabilitační centrum a postupnými krůčky se dopracovávat k finanční a časové svobodě. V té době se mi také do ruky dostala Učebnice sebelásky. Byla tehdy zdarma – jen za poštovné, a tak jsem ji objednala.

Ležela mi pěkně dlouho ve skříni. Měla jsem dojem, že já se mám ráda až dost a o sebelásce se nemám co učit. Když jsem se však do ní začetla, nemohla jsem se odtrhnout. Přečetla jsem ji jedním dechem. Ano, přesně tohle jsem potřebovala vědět. Dostala jsem odpověď na mnohé mé otázky a uviděla jsem, jak má sebeláska pokulhává.

CHCI TAKY SVOU DATABÁZÍ!

Díky knize o sebelásce jsem se dostala k projektu Ženy ženám. Více než jejich programy mě ale zaujal styl, jakým šířili informace do světa. Díky internetu oslovovali tisíce žen, a přitom mohli pracovat z pohodlí domova. Jen si sednou k počítači, zapnout „webku“ a mluvit o svém tématu!

A pak je tu ta automatice! Vše si nastavit, nachystat a pak už jen prodávat a vydělávat! Svět on-line marketingu mě oslovil a začala jsem toužit po vytváření i své vlastní databáze kontaktů. Po lidech, které bude zajímat má práce a které budou mé myšlenky a projekty inspirovat!

CESTA K SOBĚ

Tak, jak mě vtahoval on-line svět, začala jsem postupně nahlížet i do hlubin sebe samé. Poznávat, jaká opravdu jsem, co chci a co mě baví. Téma pánevního dna se mi v hlavě objevovalo stále častěji. Bavilo mě číst o všem, co s touto oblastí souvisí a vše co bylo možné, praktikovat na sobě. Objevování vlastní cykličnosti a sexuality, utváření sebevědomí, aktivní praxe hormonální i aschtanga jógy.

A tak jsem se do toho pustila. Vytvořila jsem vlastní webové stránky, napsala e-book a začala jsem fungovat na facebooku. V době, kdy to vše vznikalo, už jsem byla těhotná. Ještě jsem to však nevěděla, jen jsem najednou cítila silné nutkání něco změnit…

A JEŠTĚ HLOUB…

S rostoucím bříškem ve mně stále víc rostl i pocit, že to chci mít jinak. Víc rozhodovat o svém životě sama.

Z práce jsem odešla s tím, že se po mateřské vrátím, ale přesto jsem byla trochu na pochybách. Ano, ta jistota zaměstnaneckého poměru mě lákala. Pracovat v zaběhnuté firmě, dělat terapii, která má efekt… To bylo pořád hodně velké lákadlo, ale čím víc se blížil termín porodu, tím víc se to ve mně lámalo.

A pak mi došlo, že se do zaměstnání vrátit nemohu. Do žádného. Všude by totiž opět přišel ten pocit nesvobody a to, že pracuji na snu někoho jiného. Jenže já mám vlastní sen a chci si ho plnit!

SLOVO DALO SLOVO

A jak to bylo dál? Dala jsem se do kupy s mými klienty, se kterými jsem pravidelně cvičila v Redcordu. Zmínila jsem se jim o mém nápadu otevřít něco vlastního a jim se to zalíbilo natolik, že se rozhodli mi pomoci do začátku.

Po dlouhém přemýšlení, zvažování všech pro a proti a překonávání velkých strachů jsem šla do toho. 14. 2. 2018 jsme založili firmu Pohyb lidem s.r.o. a 23. 4. 2018 (přesně rok a den po mém porodu) jsme otevřeli nestátní zdravotnické zařízení Pohyb lidem!

ŽIVOT VE SNU

Žít ve snu, ale není jen pohádka. Je to hodně práce a hodně nejistot a strachů. Objevování skrytých, ne vždy hezkých vlastností a překonávání dalších, nikdy nekončících překážek. Nemluvě o dlouhých bezesných nocích…

I přes to, to stojí za to. Dělám, co mě baví, mé vize se naplňují, potkávám nové lidi, kteří mě obohacují a inspirují. Také můj soukromý život je bohatší. Užívám si mnohem intenzivněji společné chvíle s rodinou, protože čas s nimi je teď vzácnější. V hlavě se mi rodí nové nápady a večer usínám s pocitem, že „Ano, tenhle den stál za to!“.

Mám pocit, že ŽIJU! Jen přežívat už nechci!